E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

“Ndodh pas 30 vitesh”, Rama nuk ndalet (VIDEO)

Kryeministri Rama ka njoftuar qytetarët se pas 30 vitesh do marrin fund pritjet dhe radhët e gjata në Hipotekë, sikurse dhe në shumë institucione të tjera. Dhe e gjitha kjo do të realizohet vetëm nëpërmjet platformës e-Albania.

Ndër të tjera, Rama njofton se 280 000 aplikime në sportel gjatë një viti ose 8 vjet radhë pritjeje sot eliminohen dhe 70 % të dokumenteve të dosjes së aplikimit sot i sigurojnë punonjësit e Hipotekës, për llogari të qytetarit.

Statusi

PAS 30 VJETËSH KA NISUR EDHE ELIMINIMI I RADHAVE PËR APLIKIM NË HIPOTEKË falë #REVOLUCIONITDIGJITAL2020

SOT
Agjencia Shtetërore e Kadastrës mundëson përmes ? https://e-albania.al/ plot 52 APLIKIME për shërbime nga SMARTFONI apo KOMPJUTERI MË I AFËRT

280 000 APLIKIME NË SPORTEL gjatë një viti ose 8 VJET RADHË PRITJEJE sot eliminohen dhe 70 % të dokumenteve të dosjes së aplikimit sot i sigurojnë punonjësit e hipotekës, për llogari të qytetarit.

#ealbania #paRadhë #paEcejake #paRryshfet
#ShqipëriaqëDuam??☀

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...