E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Ndahet nga jeta një ndër këngëtarët më të njohur në Kosovë

Mbrëmjen e kaluar është ndarë nga jeta një ndër këngëtarët dhe tekstshkruesit më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori.

Lajmin e humbjes së këngëtarit e kanë bërë të ditur miqtë e tij në rrjetin social Facebook.

Blakçori u nda nga jeta në moshën 62-vjeçare, duke lënë pas tre vajza dhe një djalë.

Ende nuk është bërë i ditur shkaku i ndarjes nga jeta të artistit, shkruan “telegrafi.com”.

Irfan Blakçori ishte autori i më shumë se 200 këngëve, ku ndër më të njohura përmendim: “Zogu i plagosur”, “Antigona”, “Sot është ditëlindja jote”, “Unë të dua”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...