E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Napoli “ngrin” edhe Juven, kërkesa të larta për Hysajn

Elseid Hysaj ka deklaruar se kërkon një destinacion të ri nga Napoli dhe menaxheri i tij e përforcoi duke thënë se do të punojë deri në ditën e fundit të merkatos për të gjetur një skuadër. E teksa për një muaj zgjatën bisedimet me skuadrën e Atletikos dhe nuk u konkretizuan, duket se i njëjti problem si me spanjollët po shfaqet së fundmi edhe me interesimin nga Juventus.

Në Itali bëjnë me dije se trajneri Sarri ka dhënë dakordësinë që drejtori Paratiçi të negociojë me Napolin për Hysajn, të cilin e sheh si pasues të mundshëm të Kanselos që mund të transferohet te Siti. Mirëpo, në Itali shtojnë se kërkesa tepër e lartë e Napolit që e vlerëson të paktën 25 milionë € kartonin e mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, ka bërë që Juventus, por edhe Roma të stepen. Deri më tani, shanset që të paguhet kjo shifër janë shumë të vogla, por mbetet për t’u parë deri në fund të merkatos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...