E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Korça nuk gjen qetësi! Pas tërmetit 4.8 ballë, një tjetër tërmet trondit qytetin

Pas tërmetit 4.8 ballë, një tjetër tërmet ka tronditur qytetin e Korçës. Raportohet se tërmeti i dytë ka qenë 3.4 ballë i shkallës Righter dhe banorëve iu është shtuar edhe më shumë frika e një tragjedie.

Epiqendra e tij ka qenë 6 kilometra larg Bilishtit. Kujtojmë se ky qytet prej disa muajsh nuk gjen qetësi nga tërmetet e shumta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...