E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Murrizi: Pas zgjedhjeve, do bashkoj mandatet me partitë e reja nga e djathta

Për deputetin Myslim Murrizi, garimi i ish-nënkryetarëve të PD-së në parti më vete nuk ishte lëvizje e mirë.

Ai deklaroi se do të ishte e mira që ata të bashkoheshin dhe të rimerrnin drejtimin e PD-së dhe të luftonin për atë parti.

“Zyrtarisht të shohim. Përveç Murrizit dhe Patozit, këto dy të tjerat nuk janë regjistruar. Unë dhe Rudina jemi të vetmit që në 30 vite kemi krijuar një forcë politike pa qenë në majën e piramidës së PD. Të gjithë që kanë qenë në PD. Ish-nënkryetarët e PD-së, unë dhe tre të tjerë nuk kemi qenë funksionarë. Të gjithë ish-nënkryetarët luftonin për të marrë atë parti ku ishin zëvendësa”, u shpreh Murrizi.

Gjithashtu, Murrizi shprehu dhe dëshirën e bashkimit në një forcë të përbashkët kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

“Këta që mendojnë se pas këtyre bëhet qameti nuk e di se si mund t’i quaj. Beteja jonë është në 25 prill kështu që i uroj suksese të gjithëve. Qytetarët kanë në dorë vlerësojnë kandidatët. Dëshira është që të ketë një qeveri kundër kësaj qeverie që është”, tha Murrizi në ‘Report Tv’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë të lodhur prej tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit i quajti memexhinj aleatët e demokratëve. Basha thotë se...

Ndodhej në arrest shtëpie, arratiset këngëtarja Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina, e cila ndodhet nën masën “arrest shtëpie” është arratisur nga banesa në të cilën qendronte. Mësohet se një patrullë e policisë së...

Nuk i lejohet kandidimi, Kurti: S’jam në dijeni, kryesoj listën e Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është ka reaguar në lidhje lidhur me përgjigjen që Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dhënë KQZ-së për...

Fundosja e “Wilhelm Gustloff”, tragjedia më e madhe detare e të gjitha kohërave

Titaniku, është tragjedia detare më e përmendur, por nuk është tragjedia më e madhe në histori. 33 vite më vonë, do të mbytej në...

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol

Teksa pritet inaugurimi i Joe Biden si President i 46-të i SHBA-ve, një befasi ka ndodhur shumë afër Capitol, pikërisht në Gjykatën e Lartë. Stafi...