E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
11 C
Tirana

“Mungojnë aparaturat”, Basha del blof në takimin me mjekët (militantë të PD-së)

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Kreu demokrat Lulzim Basha, ka pasur dje një takim me mjekët e familjes, ku është njohur me problematikat e ngritura prej tyre. Sipas Bashës, numri i të sëmurëve dhe fataliteteve, krahasuar me një apo dy javë më parë është shumë më i rritur nga sa raportohet.

Mjekët e familjes nga zona të ndryshme të Tiranës, thanë se numri i rasteve me Covid është shumë i lartë, dhe QSUT nuk mund t’i përballojë, ndërsa theksuan se mungon aparatura për saturimin e oksigjenit.

Mjekët thanë se duhen dy javë deri në marrjen e përgjigjes së tamponit, nga dita që raportohen simptomat, dhe se nuk bëhet tampon për të gjithë pjesëtarët e familjes.

Por ndryshe nga ajo çfarë u pasqyrua, në fakt realiteti ishte krejt tjetër. Basha nuk ka mbajtur një takim me mjekë familje, pasi disa prej tyre janë simpatizantë të PD-së.

Kush është kandidati i PD-së në garë për deputet, që ngriti alarmin për COVID-19

Lexo edhe :   Covid 4 gati për pacientët, Manastirliu: Kush është patriot, zbaton rregullat

Një “mjek” i prezantuar nga kryedemokrati Lulzim Basha në takimin e tij, është votuar nga anëtarësia për kandidat për deputet në njësinë numër 4. Bëhet fjalë për Mirgen Zacellarin. Ai akuzoi te Basha se fluksi në QSUT është shumë i madh, aq sa nuk mund të përballohet.

Basha në takim me burrin e ish- deputetes së PD

Basha zhvilloi një takim me mjek familjeje, siç ai i prezantoi, të cilët ngritën alarmin se situata e COVID-19 është shumë e rëndë. Ai që u shtir si mjek, është bashkëshorti i ish- deputetes së PD-së, Oriola Pampuri, Henrik Zotaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ministria e Shëndetësisë: Qëndro në shtëpi nëse ke simptoma të gripit

Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë një udhëzues për të gjithë punonjësit që kanë shenja të gripit, duke i kërkuar atyre të punojnë nga shtëpia. “Kufizo...

Vendimi/ Dhunoi arbitrin, Disiplina fal futbollistin lushnjar

Ish-futbollistit të Shkumbinit, Andi Bakiasi, i është hequr me kusht përjashtimi përjetë nga futbolli për dhunimin e gjyqtarit të sfidës së sezonit të kaluar...

Koronavirusi i përkeqëson shëndetin, trajneri i Kukësit niset drejt Turqisë

Për shkak të gjendjes së rënduar të trajnerit të Kukësit prej koronavirusit, është marrë vendimi për ta transportuar drejt Turqisë. Trajneri i Kukësit, Skënder...

Të dashur mjekë!Basha po ju mbron, siç do të mbrohej po të ishte në vendin tuaj

Nga: Mero Baze Një kolege e zyrës së Lulzim Bashës në zyrat e UNMIK në Kosovë, më pati treguar një detaj interesant nga puna e...

Mbante armë me silenciator në banesë, pranga 65-vjeçarit të rrezikshëm

Uniformat blu kanë vënë në pranga 65-vjeçar, i cili mbante armë zjarri me silenciator në banesë. Shtetasi me inicialet O.I., rezulton me precedent të...