E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Mungesa e Bashës në Këshillin Politik, ja çfarë mendon Rama

Kryeministri Edi Rama komentoi mungesën e kreut të PD-së, Lulzim Basha, në mbledhjen e sotme të Këshillit Politik.

Kreu i qeverisë theksoi se nuk e ka aspak problem se kë ka përballë nga opozita jashtëparlamentare, për të diskutuar në Këshillin Politik.

Sipas tij, e rëndësishme është përmbajtja e çështjes dhe jo e delegacioneve.

“Unë personalisht shoh se në këtë rast është shumë më e rëndësishme përmbajtja e çështjes se sa  përmbajtja e delegacioneve. Është zgjedhje e opozitës jashtëparlamentare të përfaqësohet me këdo që dëshiron, mjafton që kush vjen këtu ka një mandat përfaqësimi të opozitës jashtëparlamentare, për mua nuk ka problem, është njësoj. S’ka asnjë dallim se është Bardhi apo Basha”, tha ai.

Kujtojmë se lideri i opozitës, Lulzim Basha, ndodhet në një vizitë zyrtare në Kosovë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...