E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Moti plot surpriza për sot, reshje dhe erë e fortë

Në ditën e parë të dhjetorit, vendi ynë do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje të izoluara në gjithë territorin. Vranësirat do të intesifikohen në mbrëmje, duke sjellë shtim të reshjeve dhe erë të fortë.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -5°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 02°C në 12°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...