Moti plot surpriza për nesër, ja qarqet ku do të bjerë shi

Sot pasdite (e enjte, dt. 19) dhe nesër (e premte, dt. 20) priten reshje lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë, ndërsa në qarqet e tjerë nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt. 20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 17 °C

në vendet e ulëta: 7 / 18 °C

në vendet malore: 0 / 9 °C

ERA

Sot pasdite (e enjte, dt. 19) era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa nesër (e premte, dt. 20) era pritet të jetë e lehtë deri mesatare (kryesisht në zonat malore veriore të vendit).