Moti plot surpriza, nesër temperaturat në rritje

Sot pasdite (e hënë, dt. 30) dhe nesër (e martë, dt. 01 dhjetor), nuk priten reshje në të gjithë territorin.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt. 01/12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 6/ 15 °C

në vendet e ulëta: 4 / 16 °C

në vendet malore: -5 / 8 °C

ERA

Sot pasdite (e hënë, dt. 30) dhe nesër (e martë, dt. 01/12) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatar.