E premte, 22 Janar, 2021
9 C
Tirana

Moti për sot/ Ulen temperaturat, pritet dëborë dhe reshje shiu

Dita e sotme sjell reshje shiu dhe dëbore në shumë zona të Shqipërisë. Sipas MeteoAlb, Shqipëria do të mbetet nën ndikimin e motit të vranët dhe reshjeve të pakta e të izoluara gjatë paradites.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga -3, – 4°C në mëngjes deri në 14°C në mesditë.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor, duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Mesdita do të sjellë një përmirësim të dukshëm dhe ngrohje të kohës, por pasditja do të rikthejë të ftohtin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...