E shtunë, 12 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Moti për sot/ Reshje shiu dhe temperatura të ulëta

Edhe ditën e sotme mbetemi në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme, të cilat do të diktojnë vranësira dhe reshje shiu në pjesën më të madhe të Shqipërisë, por në zonat e thella malore do kemi reshje dëbore.

Sipas MeteoAlb, parashikohet  që këto kushte atmosferike të mbeten gjatë gjithë ditës edhe pse herë pas here do kemi ndërprerje të reshjeve.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 12°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...

EURO 2020/ Danimarka e pafuqishme humbet përballë Finlandës

Tronditje e thellë për Danimarkën. Kombëtarja e drejtuar nga trajneri Hjulmand, u mposht në Kopenhagen nga Finlanda, me rezultatin 0-1 falë golit të Pohjanpalo. Sfida...

Kur presidenti Meta flet si “kofini pas së vjeli”

Nga: Altin Ketro Presidenti Meta është përpjekur shpesh kohët e fundit që të deklarohet në publik se ka qenë kundër djegies së mandateve që opozita...

FMN rekomandim qeverisë: Përqendrohuni te vaksinimi dhe rindërtimi pas tërmetit

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në një deklaratë pas përfundimit të misionit në distancë me Shqipërinë, i ka rekomanduar qeverisë që të moderoheshin investimet publike...