E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Moti për nesër, temperatura maksimale 34°C

Ditën e enjte, vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit.

Vranësirat parashikohen të pakta kalimtare në mesditë, kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1 deri 7 m/sek, hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore kryesisht në veri të vendit era fiton shpejtesi deri ne 18m/sek, shoqëruar me valëzim të forcës 3 deri në 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 9°C deri në 30°C

zonat e ulëta 12°C deri në 34°C

zonat bregdetare 14°C deri në 31°C

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...