E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

“Mos u ndjeni supermenë vetëm se keni maskë”, thirrja e fortë e epidemiologut

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka udhëzuar qytetarët që të mos ndihen të mbrojtur apo “supermenë” vetëm se kanë vendosur një maskë.

Alimehmeti bën thirrjen e fortë që të ruhet distanca sociale.

Sipas tij, distanca është siguri 100%: “Mbani distancën, se ajo është siguri 100%! Maska nuk është siguri 100%! Asnjë lloj maske!”

Postimi i tij i plotë:

“Që ta kemi të qartë! Jo çdo maskë mbron! Maska nuk është dordolec! Përdorni maskën e duhur në momentin e duhur, ose lëreni fare atë muhabet!

(Shtesë vetëm për ata që fokusohen në detaje dhe jo në mesazhin e përgjithshëm)
Qëllimi i postimit është:

Mos u ndjeni të mbrojtur apo supermenë vetëm se keni maskë, sidomos maska të tipit “beje mirë, bëje vetë”!

Mbani distancën, se ajo është siguri 100%! Maska nuk është siguri 100%! Asnjë lloj maske! DISTANCA ËSHTË KYÇE”.

Qe ta kemi te qarte!Jo cdo maske mbron!Maska nuk eshte dordolec!Perdorni masken e duhur ne momentin e duhur, ose…

Publiée par Ilir Alimehmeti sur Mardi 28 juillet 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...