E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

“Mos më bëj të fortin këtu!”, Blendi Fevziu i ndërpret fjalën Arben Ahmetajt

Lexo edhe ...

Humb papritur jetën aktori i “The Flash”, Logan Williams

Aktori Logan Williams vdiq në moshën 16 vjeç. Shkaqet e vdekjes së interpretuesit të ri 'Barry Allen' në serialin 'The Flash' nuk janë bërë...

Manastirliu: Koronavirusi është i frikshëm, por e ka një dobësi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përgjatë një video-mesazhi u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të përgjegjshëm. Në kohën kur në Shqipëri janë shënuar...

Edhe Cristiano Ronaldo përshtatet: Georgina i pret flokët në shtëpi

Cristiano Ronaldo-s me siguri i ka munguar shumë futbolli, por si të gjithë të tjerët është në shtëpi duke pritur momentin për t'u rikthyer...

Robert Berisha rezulton negativ nga koronavirusi

Robert Berisha ka qëndruar për dy javë në karantinë në konviktin e studentëve në Prishtinë. Ai së bashku me qytetarët e tjerë me t'u kthyer...

Mbrëmjen e djeshme në “Opinion”, është agravuar situata mes moderatorit Blendi Fevziu dhe ministrit Arben Ahmetaj. Ministri po fliste për donacionin e Bashkimit Evropian për Shqipërinë në vlerën e 50 milionë eurove, kur Blendi i përmendi atij gjyqin e fituar nga Francesco Bechetti, të cilit shteti shqiptar i detyrohet 110 milionë euro.

Por ministri ia ktheu se ai “s’do të marrë asnjë kokërr leku”. Ai vijoi t’i kushtojë rëndësi lobimit të kryeministrit Rama për të siguruar ndihmën e BE-së.

Por kjo përgjigje nuk është pritur aspak mirë nga Blendi Fevziu, ndërsa tha se nuk i duhej se kush ka lobuar për të siguruar ndihmën e BE-së. Madje në një çast ministri Ahmetaj i ka kujtuar faktin moderatorit se ish-kryeministrin Berisha e toleron, dhe me të tjerët sillet mjaft prerë.

Fevziu: S’më duhet mua se kush loboi!

Ahmetaj: Më duhet mua!

Fevziu: Kemi sekonda më interesante se kush loboi dhe me kë loboi…

Ahmetaj: Kur të bën Saliu të njëjtën gjë nuk ia kthen!

Fevziu: Tani se çfarë i kthej unë Saliut, nuk të përgjigjem ty fare, more vesh apo jo! Ti s’ke parë gjë hiç, edhe mos bëj as trimin as të fortin këtu, të më tregosh as Saliun asnjë tjetër. Jepu përgjigje qytetarëve atje për lekët, edhe mos qesh fare sepse është situatë katastrofike. Ka qytetarë që po rrinë pa bukë. E ndërpres fjalën dhe s’ta lë fare!

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Humb papritur jetën aktori i “The Flash”, Logan Williams

Aktori Logan Williams vdiq në moshën 16 vjeç. Shkaqet e vdekjes së interpretuesit të ri 'Barry Allen' në serialin 'The Flash' nuk janë bërë...

Manastirliu: Koronavirusi është i frikshëm, por e ka një dobësi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përgjatë një video-mesazhi u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të përgjegjshëm. Në kohën kur në Shqipëri janë shënuar...

Edhe Cristiano Ronaldo përshtatet: Georgina i pret flokët në shtëpi

Cristiano Ronaldo-s me siguri i ka munguar shumë futbolli, por si të gjithë të tjerët është në shtëpi duke pritur momentin për t'u rikthyer...

Robert Berisha rezulton negativ nga koronavirusi

Robert Berisha ka qëndruar për dy javë në karantinë në konviktin e studentëve në Prishtinë. Ai së bashku me qytetarët e tjerë me t'u kthyer...

Koronavirusi në SHBA/ Dalin shifrat që po demoralizojnë çdokënd

Shifra demoralizuese në SHBA...mbi çerek milion të infektuar e mbi 7 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë epiqendra e pandemisë në rang...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT