Mori vaksinën/ E moshuara-Ramës: Kush thotë se nuk ke punuar, iu thaftë goja

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e sotme në Mirditë, ku dhe ka inspektuar nga afër procesin e vaksinimit masiv të popullsisë kundër koronavirusit.

Të moshuarit i kanë shprehur mirënjohje kryeministrit, por ama nuk kanë munguar as kritikat për kundërshtarët, të cilët janë shprehur se Rama nuk ka punuar.

”Vijon vaksinimi masiv në ditën e 3, në qendrat shëndetësore afër vendbanimit për gjyshet dhe gjyshërit më të moshuar”, shkruan Rama në rrjetet sociale.

Pjesë nga biseda:

Rama: E bëre?

E moshuara: Faleminderit shumë. Ai që thotë se nuk ke punuar ti ju thaftë goja.

E moshuara tjetër: Jemi shumë të kënaqur. Rrofsh sa malet!

Rama: Ju kemi fut ushtarë në trup që të vrasin armikun.

I moshuari: Fitore dhe tre mandate të tjera Kryeministër, jo më pak se tre mandate, fitoren më të madhe.