U arrestua dje në Elbasan, Ardian Çapja dërgohet në spital

Ardian Çapja, i cili u arrestua ditën e djehsme nga forcat RENEA, është dërguar me urgjencë në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” në Tiranë.

Mësohet se 53-vjeçari ka shfaqur probleme me zemrën teksa ndodhej në ambientet e paraburgimit, megjithatë ende nuk dihen detaje lidhur me gjendjen e tij shëndetësore.

Çapja u vu në pranga një ditë në parë në kuadër të operacionit “Krasta 1” pasi akuzohet se ka marrë pjesë në ekzekutimin e Gentian dhe Nezir Beqirit, ngjarje e ndodhur në vitin 2012.

Gjatë prangosjes së tij, në banesë forcat e RENEA-s kanë gjetur dhe sekuestruar edhe një kallashnikov, pesë radio dhe uniforma policie.