E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Momentet ‘pikante’ të ardhjes së Merkel/Nga bllokimi i derës te takimi me Ramën

Disa momente të sikletshme kanë ndodhur gjatë takimit të kancelares Merkel në Tiranë. Në kohën kur eskorta e Merkel u ndal në hyrje të Pallatit të Bridagave, ku jashtë priste edhe kryeministri Edi Rama, truproja e kishte të vështirë të hapte derën e makinës, ku ishte zyrtarja gjermane.

Ndonëse tentoi disa herë, dera kishte ngecur dhe u hap vetëm pas disa sekondash. Një tjetër moment pikant ishte dhe mosrakordimi i kryeministrit Edi Rama me Merkel gjatë momentit kur u takuan.

Kreu i qeverisë shqiptare tentoi që t’i jepte dorën Merkelit, por kjo e fundit i kujtoi protokollin për shkak të pandemisë së COVID, duke i drejtuar grushtin. Pas ceremonisë zyrtare, nisi edhe takimi ‘kokë më kokë’ mes Ramës dhe Merkel.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Merr detyrën Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike, politika bëhet bashkë

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...