E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

“Michael Schumacher është duke luftuar”, flet miku i vjetër i tij pas vizitës ‘sekrete’

Ish-kreu i skuadrës së Formula 1, Ferrari, Jean Todt, ka dhënë disa detaje lidhur me gjendjen e pilotit legjendar, Michael Schumacher.

74-vjeçari tha se Schumacher është ende duke luftuar për shërimin, pothuajse shtatë vjet pas aksidentit të tmerrshëm me ski që e la atë me lëndime në tru. Francezi Todt ka qenë në krye të skuadrës gjatë fitoreve të pesë titujve të Schumacher. Todt është nga vizitorët e paktë të ish-pilotit 51-vjeçar që po kurohet në Zvicër.

“E takova Michael javën që shkoi, ai është duke luftuar. Ne e dimë që ai kaloi një aksident të tmerrshëm e të pafat me ski, por ka pranë gruan e tij të mrekullueshme, fëmijët dhe stafin mjekësor, prandaj i urojmë më të mirën”, tha Todt për agjencinë PA.

Ikona e Ferrarit është jashtë gjendjes afatgjatë të komës, por kirurgu Nicola Acciari thotë se është një njeri i ndryshuar nga ai që miliona njerëz e mbajnë mend.

“Ne duhet të imagjinojmë një person të ndryshuar nga ai që shihnim në pistë, një njeri me një strukturë të ndryshuar dhe përkeqësuar organike, muskulore e skeletore. Kjo si rezultat i traumës cerebrale që kaloi”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...