E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Meta: Unë të jap dorëheqjen? Shqiptarët të vinë me mua e mos shohin telenovela

Meta deklaroi se nuk e mendon aspak lënin e postit. Ai tha publikisht në emisionin “Opinion” se nëse ikte, do të kishte cënim të interesave kombëtare. “Unë të jap dorëheqjen? Pse të jap dorëheqje? Që të çohen ca trima dhe të luajnë me interesat kombëtare? Të iki unë dhe të bëhet Baton Haxhiu president?”, tha kreu i shtetit.

Meta shpjegoi edhe arsyet që vendosi të thërrasë popullin në protestë. Ai i mëshoi fort faktit se institucionet nuk funksionojnë. Ndaj ka thirrur popullin në 2 mars, në atë që ai e cilëson si manifestimin më të bukur.

“Institucionet nuk funksionojnë. Presidenti i ka bërë të gjithë gjërat si zyrtar serioz. Çfarë të bëjë presidenti kur Parlamenti, KED dhe qeveria bëjnë puç kundër presidentit, nuk mund të pushtohet me grusht shteti presidenti.

Nëse shqiptarët thonë se duke pritur e duke fjetur e duke parë telenovela do vijë ndonjë mrekulli… unë tani e kam të qartë se populli do të vendosë legjitimitetin. Në 2 mars do ndodhë manifestimi më i bukur, ku qytetarët do të dalin për legjitimitetin. Janë të ftuar të gjitha partitë”, tha Meta.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kishin kthyer shtëpinë në laborator dro*e, dy në pranga

Dy shtetas 32 dhe 33-vjeç janë vënë në pranga në sajë të operacionit të koduar "Baza", pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin marë me...

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...