E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

“Me qetësi dhe drejtësi”, ku humbi dashuria? Meta flet pa ‘doreza’

Prej disa ditësh, mes presidentit Ilir Meta dhe mazhorancës ka nisur një ‘luftë’ me akuza e kundër-akuza. Meta ka folur për një grusht shteti që po tenton të bëjë mazhoranca.

Ai i është përgjigjur interesit të komentuesve në rrjetin social Facebook, duke i kujtuar shprehjen e famshme “Me qetësi dhe dashuri”. Po çfarë ka ndryshuar?

Presidenti tha se ajo shprehje ishte funksionale, pasi përkonte me periudhën që ishte në Parlament. Madje Meta tha më tej se në atë kohë u bënë disa gjëra të mira.

E ndërsa sot, kreu i shtetit e ka modifikuar shprehjen në “Me qetësi dhe drejtësi”. I ngacmuar nga gazetari Blendi Fevziu në “Opinion”, ai tha se sot kemi një situatë katastrofike, dhe se nuk ka vend për dashuri.

TIRANA TODAY

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...