E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Blindohet Lazarati/ Aksion ‘blic’ në orën 5 të mëngjesit

Blutë e Gjirokastrës kanë zhvilluar një operacion në zonën e Lazaratit, duke ushtruar kontrolle për armë dhe drogë në disa banesa.

Gjatë aksionit në fjalë janë përfshirë tre grupe efektivësh të drejtorisë vendore të policisë.

Në banesën e shtetasit Amarildo Aliko kanë gjetur tre armë automatike model 56 (kallash), një granatë, një pushkë 20-tëshe e mijëra fishekë.

Operacioni ka filluar ne orën 5 të mëngjesit dhe po vijon në banesa, ndërsa nuk raportohet ende për persona të ndaluar nga policia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vrasja e 30-vjeçarit për pronën në Lushnje, arrestohen dy autorët e dyshuar

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...