E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Meta paralajmëron Ramën: Do t’ia pres duart edhe atij nëse guxon të prekë votat

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, ku tha se do nxjerrë dekrete për mbrojtjen e votës së lirë.

I ftuar në emisionin ”TV1 Channel”, Meta paralajmëroi kryeminstrin Edi Rama se do t’i presë duart nëse sipas tij do të guxojë të prekë votën më 25 prill.

I pyetur nëse do të dekretojë zgjedhjet nëse Rama del fitues, Meta u shpreh se nëse kryeministri i fiton 71 mandate pa prekur votënn, do t’i jepte edhe mandatin e tij.

Ilir Meta:Rama është një kukull që dihet nga kurdiset në rajon, për të minuar të ardhmen e Shqipëriseë. Edi Ramën e paralajmëroj nga Shkodra se do t’ja pres duart atij dhe kujdo tjetër banditi që guxon të prekë votat. Presidenti do nxjerrë dekrete për mbrojtjen e votës së lirë. Për këtë të jetë i qartë Rama dhe banditët e tij. I gjithë populli do jetë ushtar dhe do ta ndjekë Ramen kudo që të jetë nëse prek 1 votë. Nëse Rama fiton 71 mandate pa prekur votën, unë do ti jap mandatin tim se nuk kam çfarë e dua. Nëse ai prek votën e shqiptarëve do të jetë fundi.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...