E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Meta: Nanon e kam pasur shofer, i jam mirënjohës që nuk më aksidentoi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk i ka kursyer ironitë ndaj ish-kryeministrit Fatos Nano.

I ftuar  në emisionin “Çim Peka Live” në ”Syri.tv”, kreu i shtetit tha se është mirënjohës ndaj Nanos që si shofer i tij nuk e ka aksidentuar.

Ndër të tjera, ai u shpreh se Nano ka qenë dhe mbetet një karakter ordiner.

Ilir Meta: ”Une kurrë nuk kam dhënë shembullin e zyrtarit të lartë, i cili braktis institucionet kur ato sulmohen me armë dhe as nuk kam shkuar në kazino dhe buzuqe kur ndodhnin fatkeqësi kombëtare. Si karakter ai mbetet një ordiner por se çfarë e shtyu t’i bënte qokën e radhës  kryeministrit këtë unë nuk mund ta di. I jam mirënjohës që kur e kam patur shofer, nuk më ka aksidentuar”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Përplasi për vdekje të riun me motor, arrestohet polici dhe vëllai i tij

Kërkoi ”arrest shtëpie” në Slloveni, Gjykata rrëzon kërkesën e Hashim Thaçit

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Gjyqtari...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...

SHBA/ Sulmuesi realizon euro gol nga mesfusha (Video)

Në ndeshjen midis Karolinës së Veriut me Riçmond Kikers e përfunduar me rezultatin 4-0 për skuadrën vendase, është realizuar një supergol nga gjysmëfusha. Sulmuesi Robert...

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...