E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

shofer

Rinis kolaudimi/ Çfarë duhet të dini për rradhën e makinës suaj

Ka rinisur kolaudimi i automjeteve. Pas katër muajsh pezullim, tashmë do të rinisë kontrolli teknik i mjeteve, por me disa ndryshime të rëndësishme. Drejtori...

Aksidenton 22-vjeçaren në vija të bardha tek 21-dhjetori, largohet shoferi

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në afërsi të shkollës Sabahudin Gabrani. Tiranë/Informacion paraprak Rreth orës 11:55, tek "21 Dhjetori", mjeti me drejtues...

Rama tregon historinë: Si u bë gjyshi im shoferi i mbretit Zog

Kryeministri Edi Rama vijon me takimet e tij elektorale në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit, teksa mbrëmjen e sotme u ndal në qytetin...

Reshjet e dendura të dëborës, ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm për shoferët

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon qytetarët mbi situatën e rrugëve në vend, referuar reshjeve të dendura të dëborës të rëna prej ditës së djeshme. Njoftimi i...

Çmendet shoferi i linjës Kombinat-Kinostudio, bën manovrën e rrezikshme (Video)

Shoferi i një autobusi urban që bën linjën e Kombinat-Kinostudios në kryeqytet, me sa duket nuk i njihka rregullat e qarkullimit rrugor. Ai ka kryer...

Meta: Nanon e kam pasur shofer, i jam mirënjohës që nuk më aksidentoi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk i ka kursyer ironitë ndaj ish-kryeministrit Fatos Nano. I ftuar  në emisionin “Çim Peka Live” në ''Syri.tv'', kreu i...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

Zbardhet dëshmia e shoferit të kamionit që transportonte eurot e padeklaruara

Së fundmi është zbardhur dëshmia e shoferit të kamionit, në të cilin ndodheshin 2 milion euro të padeklaruara. Kamioni vinte nga Italia me tragetin Durrës-Bari. 51-vjeçari...

Tentoi të çonte mjetin luksoz të vjedhur drejt Shqipërisë, ndalohet shoferi

Një automjet, tip Porsche, ngjyrë e zezë, i vjedhur në Bolonja, u bllokua nga autoritetet doganore në Ancona të Italisë, në momentin kur po...

I vihet lëndë plasëse makinës së shoferit të linjës Delvinë-Athinë

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në qytetin e Delvinës. Raportohet se rreth orës 00.20 është shkatërruar me eksploziv një automjet fuoristradë “Mercedes-Benz” GLE në...

Të fundit

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00, në "Gazprom Arena" në Shën Peterburg. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët...

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...