Kryesore

Meta “kokë më kokë” me Meidanin, ja çfarë diskutuan


               Publikuar në : 18:39 - 19/11/19 M S

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka mbajtur sot një takim me ish-Presidentin Rexhep Meidani. Në njoftimin që ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, Meta bën me dije se gjatë takimit, kanë diskutuar për zhvillimet më të fundit në vend. Por dhe për rëndësinë e zgjidhjes së krizës së rëndë politike dhe institucionale.

“Së bashku me ish-Presidentin, Prof. Rexhep Meidani, diskutuam sot për zhvillimet më të fundit në vend, dhe rëndësinë e zgjidhjes së krizës së rëndë politike dhe institucionale”.

Sot, presidenti Ilir Meta kallëzoi penalisht kreun e KED, Ardian Dvoranin, për dy vepra penale: “shpërdorim i detyrës” dhe “përvetësim i titullit apo i detyrës shtetërore”.

Ardian Dvorani është ndër aktorët më të vjetër në drejtësinë e vendin tonë. Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), është vënë sot në qendër të debatit mbi plotësimin e Gjykatës Kushtetuese, dhe është paditur nga presidenti Meta.

Prapaskenat/ Meta e opozita vënë me ‘shpatulla pas murit’ Dvoranin

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT