E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Mesi festoi me bluzën e Maradonës, Barcelona gjobitet nga FIFA

Barcelona do të gjobitet nga FIFA, pasi Mesi festoi me bluzën e Maradonës. Festimi prekës i Lionel Mesit me fanelën e ikonës Diego Armando Maradona kur ishte pjesë e Newells Old Boys, do t’i kushtojë 3 mijë euro klubit të Barcelonës.

Duke iu referuar rregullores së FIFA-s, nuk lejohet që lojtarët të shpalosin logo, emblema të kompanive të ndryshme të biznesit global.

Edhe pse festimi i “Pleshtit” në fitoren 4-0 ndaj Osasunës gëzoi gjithë botën, për FIFA-n nuk ka tolerime, edhe kur bëhet fjalë për vdekjen e një legjende si Maradona.

Diego Armando Maradona u shua në moshën 60 vjeçare pas një arresti kardiak, e shkaktuar nga një sulm në tru që kishte përjetuar para disa ditëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...