E martë, 15 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

maradona

“As unë, as Pele, futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave është ‘El Trinche”

Tomás 'El Trinche' Carlovich, idhulli i Diego Armando Maradonës dhe i një Argjentine tepër nostalgjike. Ai vdiq në moshën 74 vjeç, viktimë e një vjedhjeje...

Gafa e trajnerit të njohur: “Do e merrja Maradonën në skuadrën që drejtoj…”

“Merkato? Do të kisha dashur të transferoja Maradonën, por ka vdekur. Për fat të keq, është kështu”. Kjo gafë është bërë nga ish-trajneri i...

E bija kërkon atësinë, gjykata merr vendimin për trupin e Maradonës

Legjenda e futbollit Diego Armando Maradona, i cili u nda nga jeta muajin e kaluar në moshën 60-vjeçare, kishte lënë në testament që të...

Video që ndryshon historinë/Maradona duke pirë e tymosur pak para operacionit

Diego Maradona, një nga figurat kryesore të futbollit, ndërroi jetë si pasojë e një arresti kardiak. Një video e cila po bën xhiron e...

Testamenti/Maradona ka përjashtuar ish-gruan dhe vajzat

Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona, pësoi një arrest kardiak në moshën 60-vjeçare. Ai kishte kryer një operacion të ndërlikuar, pas një goditje të...

Mesi festoi me bluzën e Maradonës, Barcelona gjobitet nga FIFA

Barcelona do të gjobitet nga FIFA, pasi Mesi festoi me bluzën e Maradonës. Festimi prekës i Lionel Mesit me fanelën e ikonës Diego Armando...

Artisti në Siri, vizaton në muret e rrënojave portretin e Maradonës

Artisti sirian nga Idlibi, Aziz Esmer, në muret e një shtëpie të shndërruar në rrënojë nga sulmet e regjimit të Asadit, vizatoi portretin e...

Djali i Maradonës zgjedh 3 lojtarët më të mirë në histori:Babai im ishte vetë futbolli,ndërsa Messi

Djali i Maradonës ka folur me një respekt shumë të madh për Leo Messi, po është shprehur se babai i tij ka qenë vetë...

“Bij ku**ash”, Maradona shpërthen në ofendime ndaj Messit me shokë

Argjentina e nisi me një humbje 2-0 ndaj Kolumbisë Kupën e Amerikës, ku ishin ndezur shpresat se këtë herë do të ishte momenti i...

Legjenda Maradona braktis Dorados, i nënshtrohet 2 operacioneve

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona ka dhënë dorëheqjen si trajner i klubit meksikan të kategorisë së dytë, Dorados për arsye shëndetësore. Këtë vendim e...

Të fundit

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...

“Më arrestoi…”, burg për shqiptarin që goditi policin grek me shufër hekuri

Një fermer shqiptar është dënuar me 9 vite burg nga gjykata greke për “vrasje në tentativë”, pasi ka masakruar me shufër hekuri një oficer...

Nostalgji futbolli/ Laudrup, gjeniu danez dhe anekdota me Mbretin e Spanjës

"Në fillim të karrierës sime, kur fitoja topin mendoja; Ku është Laudrupi? ". Ishte ai që bënte diferencën”. -Pep Guardiola "Në skuadrën e ëndërrave, Guardiola...

Dritan Leli sfidon Ramën, merr vendimin e papritur

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli është thirrur në një ballafaqim publik nga anëtarët e Këshillit Bashkiak. Përballja do të bëhej në Teatrin...