E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Merkato verore/ Flitet për efekt domino Mbappe-CR7-Ikardi por pas Europianit

Calciomercato

Kalimi i Mbappé-së tek Real Madridi mund të provokojë lamtumirën e Cristiano Ronaldos me Juventusin. Për muaj me radhë, portugezi ka qenë në dilemën e largimit dhe ka treguar shenja padurimi dhe nganjëherë edhe nervozizëm. Lamtumira e Mbappé mund të hapë dyert e PSG-së për CR7-ën: një ndërthurje e bujshme që do të merrte formë pas Kampionatit Evropian.

Një efekt domino që nuk ndalet këtu. Nëse ndodh kjo, Juventusi do të duhet të nisë gjuetinë për sulmues në tregun e transferimeve. Dhe emir më i përshtatshëm, për të cilin është folur në mediat italiane së fundmi dhe që veçanërisht i pëlqen Alegrit, është ai i Mauro Icardit.

Ky është një personazh i përsëritur në skenarët e Juventusit dhe i cili tani mund të bëjë një rikthim të bujshëm në Itali. Në bilancin ekonomik një e tillë lëvizje do të kushtonte 40 milionë euro për PSG-në, pas blerjes nga Inter kohë më parë.

Por për Ronaldon, pista e Mançester Junajtidit mbetet në lojë. Në këtë rast, me shumë mundësi ndodh shkëmbimi me Paul Pogba. Një ndërthurje e komplikuar skenarësh por që merkatot verore kanë provuar që mund t’i sjellin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përplasjet në PD dhe “non grata”, Hajdari komenton deklaratat e Escobar

Përplasjet e forta në PD, shpallja “non grata” e Berishës e rikthimi në Kuvend janë risjellë sërish në fokus. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar...

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...