E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Lajmet e fundit nga skuadrat europiane të futbollit, Bajern, Juve, Real, Inter

Itali

Juventus- 10 milionë në sezon për numrin 10, Dibalën, Alegri më se i lumtur. Nëse ikën Ronaldo gjatë verës, dëshira e Alegrit do të ishte Ikardi. Ish mbrojtësi Barxalji në stafin e Alegrit.

Milan- Gjithçka për De Polin. Në janarin tjetër Kesi dhe Benaser shkojnë në Afrikë për Kupën e Afrikës; po mendohen alternativat për të pasur numra në mesfushë, Fofana i Monakos, Kamara i Marsejës apo edhe Mehdi Kamara i Sant Etienit.

Inter- Lautaro ‘nyja gordiane’ e merkatos së Interit. Nga ana tjetër Lukaku është i sigurtë që qëndron dhe me të golat janë të garantuar. Vidal me covid pasi mori vaksinën por deklaron “Kthehem shpejt”.

Spanjë

Reali- Kthehet Karlo Ançeloti dhe firmos deri në 2024-ën. Me Karlon rikthehet edhe pista CR7. Lukas Vaskez ‘blankos’ deri në 2024-ën. Vjen David Alaba:”Reali një ëndërr e bërë realitet”

Barcelona- Erik Garsia kthehet në shtëpi. Siti-Barcelona, blaugranat të lumtur që kthejnë në shtëpi një lojtar të akademisë. Klubi takohet me Komanin dhe flitet për qëndrimin e tij. Aguero nga 23 milion euro bruto kalon në vetëm 6 milion bruto vetëm që të luajë me Barcelonën.

Angli

Junajtid- ‘Djajtë e kuq’ me 4 lojtarë në kombëtaren angleze: Meguajër, Shau, Rashford, Henderson. Emrat e lidhur me merkaton e Junajtidit sot janë Tripier i Atletikos që mund të mbyllet për 18 milion paund dhe Hakan Calhanoglu i Milanit.

Liverpuli- Sot merkato e të kuqve nga Anfieldi flet për lojtarin e Lilës, Xhonatan Ikone, anësori i avancuar mund të përforconte sulmin me tre të Kloppit. Poashtu dhe emir i Saul Nigezit ka filluar të përmendet dhe mund të arrihet për 40 milion euro. Mediat spanjolle e çojnë Patson Dakën (Salcburg) tek Liverpuli shumë shpejt.

Lexo edhe :   Serie A/ Lajmet më të fundit nga skuadrat italiane. Ronaldo, Sarri e të tjerë
Lexo edhe :   Serie A/ Lajmet më të fundit nga skuadrat italiane. Ronaldo, Sarri e të tjerë

Mançester Siti- Sterling, Stons, Foden dhe Uoker, katër djemtë që shkojnë në Europian me Anglinë. Guardiola nominohet si trajneri i vitit.

Gjermani

Bajerni-  Bajerni para-kontratë me Nojhausin për ta marrë në 2022-shin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...