E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Mbyllet “Covid2”, 17 pacientë transferohen te Infektivi

Ulja e ndjeshme e numrit të të infektuarve me koronavirus, ka sjellë mbylljen e spitalit “Shefqet Ndroqi”, ose i njohur ndryshe dhe si spitali Covid2. Nga fillimi i pandemisë, ku pati shifra të frikshme me të infektuar e po kështu viktima, duket se situata tashmë do ti rikthehet normalitetit.

Ky spital nuk do të ofroj më shërbime për pacientët me COVID-19, por do t’i rikthehet sërish funksionit të Sanatoriumit. Lajmi është konfirmuar për mediat dhe nga Ministria e Shëndetësisë.

17 pacientët me COVID-19 që ndodheshin në këtë spital, do të transferohen në spitalin Infektiv, i njohur ndryshe si Covid1.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pandemia/ Një 73-vjeçar nuk e fiton betejën me Covid, 11 raste të reja

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...