Kuriozitete

Meka “pushtohet” nga karkalecat e zinj (video)

               Publikuar në : 14:39 - 11/01/19 M. S

Vendi më i shenjtë në Islam është “pushtuar” nga mijëra karkaleca. Videoja e shpërndarë në rrjetet sociale, shfaq insektet që janë grumbulluar përreth Xhamisë së Madhe në Mekë, e cila pret çdo vit miliona pelegrinë myslimanë.

Sipas faqes Arabe të CNN, autoritetet kanë deklaruar se insektet ishin identifikuar si ‘karkaleca të zinj’.

Në reagimin zyrtar thuhet se kanë qenë insekte migratore, dhe se për eliminimin e tyre janë venë në punë 138 persona.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT