E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

“Me qetësi dhe dashuri!”, paralajmërimi i Metës pas rrëzimit të dekretit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar menjëherë pas votimit në Kuvend, ku u rrëzua dekreti i tij për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Meta shprehet se nuk është surprizuar nga Kuvendi njëpartiak i inceneratorëve dhe mbetjeve.

Në fund ai e mbyll me shprehjen e famshme “Me qetësi dhe dashuri!”, duke paralajmëruar zhvillime të reja.

Kuvendi ka rrëzuar dekretin e presidentit Meta, për shqyrtimin e Kodit Zgjedhor të miratuar nga mazhoranca pa dakordësinë e opozitës jashtëparlamentare. Pak çaste më parë, Kuvendi ka votuar sërish ndryshimet në Kodin Zgjedhor, që tashmë pritet të hyjnë në fuqi pas botimit në fletoren zyrtare.

Statusi

Asnjë surprizë nga Kuvendi njëpartiak i inceneratorëve dhe mbetjeve!

Me qetësi dhe dashuri!

Nesër më ndiqni tek “Zonë e Lirë” e Arian Çanit!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...