E diel, 29 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

“Mblodhi një tufë me idiotë”, Braçe zbulon prapaskenat e brohoritjeve “Rama ik”

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Infermierja pranon se gënjeu për kontrollin e Maradonës, çfarë thonë hetuesit

Diego Armando Maradona u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Shumë është aluduar për ndarjen nga jeta, dhe se sa është...

Brataj: Jemi në skenarin 3. Nëse ezaurohen, do shtrohen në hotele e stadiume

Në një video të shpërndarë nga Rama, tregohet puna kolosale e mjekëve në këto ditë të vështira pandemie. Një fluks thirrjesh dhe me mijëra...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

Në lidhje me thirrjet dhe banderolën “Rama ik”, e cila u shpalos gjatë ndeshjes Shqipëri-Francë, ka reaguar edhe zv.kryeministri Erion Braçe.

Ky i fundit, duke komentuar “aksionin opozitar”, ka hequr një paralele edhe me protestat e opozitës.

Ai me ironi shkruan se pasi i ‘mundën’ në 30 qershor, po kështu i ‘mundi’ edhe në stadium. Braçe thotë se për të realizuar objektivat e tij Basha, mblodhi një tufë me idiotë, që futbollin e dinë se është lojë me parti.

Shqipëri-Francë/ Tifozët nuk përmbahen, ovacione e thirrje “Rama ik”

Statusi

LU(L)M SI LULI,
NA MUNDI DHE NE STADIUM!

Ha ha ha ha ha!
Ky eshte tipikisht qesharak!

Pasi na mundi ne rruge,
i perdori te gjitha, guret, pllakat, shashkat, kapsollat, molotovet dhe na mundi;

Pasi na mundi ne 30 qershor ne zgjedhje,
bojkotoi por jo tamam,
shkoi me zjarr e dogji qendra e materiale votimi,
numeroi cdo shqiptar qe nuk eshte ketu prej 25 vitesh dhe e mblodhi, pastaj e shumezoi sic ai vete di dhe,
i dolen 85%, duke na mundur 85 me 15%; Tani,
na mundi edhe ne stadium,
mblodhi nje tufe me idiote qe
fubollin e dine se eshte loje me parti,
ju dha biletat ne grup qe si gjeti kush i kerkoi individualisht per dite me rradhe,
i beri te kendojne me meditje Rama Ik dhe,
me kenge na mundi perseri!

Tre here fitore brenda vitit!
Lu(L)m si ky e si keta!

Thane qe stadiumi eshte grabitje,
thane qe stadiumi eshte shkaterrim i memorjes historike te Tiranes,
thane qe stadiumi nuk do behej,
madje kercenuan kompanine ndertuese e
arkitektin patjeter,
thane qe stadiumi eshte i shemtuar dhe,
i fituan te gjitha ne nje!

Ej, zgjohu or qyq!
STADIUMI U BE, TI HUMBE DHE ATY!
STADIUMI U BE DHE QYTETAREVE NUK U KUSHTOI ASNJE QINDARKE, ZERO!

I ka dhene Tiranes jo vetem nje stadium futbolli por ekonomi, nese do dine ta ngrene e mbajne.

Sic Elbasanit, sic Shkodres,
sic Kukesit tani!

Ej, a e mban mend?!
Ishte nje mashtrues plak qe kete stadiumin e beri ne 100 vjetorin e pavaresise! E qau! E beri!

Lexo edhe :   Deklaratat e Bashës zbulojnë falsitetin e (mos) hetimit të tij
Lexo edhe :   Kuajt që tërheqin karrot elektorale dhe pandemia si shkop në rrota

Kane te drejte kur thone qe
ti nuk ke turp! Ju!

 

View this post on Instagram

 

LU(L)M SI LULI, NA MUNDI DHE NE STADIUM! Ha ha ha ha ha! Ky eshte tipikisht qesharak! Pasi na mundi ne rruge, i perdori te gjitha, guret, pllakat, shashkat, kapsollat, molotovet dhe na mundi; Pasi na mundi ne 30 qershor ne zgjedhje, bojkotoi por jo tamam, shkoi me zjarr e dogji qendra e materiale votimi, numeroi cdo shqiptar qe nuk eshte ketu prej 25 vitesh dhe e mblodhi, pastaj e shumezoi sic ai vete di dhe, i dolen 85%, duke na mundur 85 me 15%; Tani, na mundi edhe ne stadium, mblodhi nje tufe me idiote qe fubollin e dine se eshte loje me parti, ju dha biletat ne grup qe si gjeti kush i kerkoi individualisht per dite me rradhe, i beri te kendojne me meditje Rama Ik dhe, me kenge na mundi perseri! Tre here fitore brenda vitit! Lu(L)m si ky e si keta! Thane qe stadiumi eshte grabitje, thane qe stadiumi eshte shkaterrim i memorjes historike te Tiranes, thane qe stadiumi nuk do behej, madje kercenuan kompanine ndertuese e arkitektin patjeter, thane qe stadiumi eshte i shemtuar dhe, i fituan te gjitha ne nje! Ej, zgjohu or qyq! STADIUMI U BE, TI HUMBE DHE ATY! STADIUMI U BE DHE QYTETAREVE NUK U KUSHTOI ASNJE QINDARKE, ZERO! I ka dhene Tiranes jo vetem nje stadium futbolli por ekonomi, nese do dine ta ngrene e mbajne. Sic Elbasanit, sic Shkodres, sic Kukesit tani! Ej, a e mban mend?! Ishte nje mashtrues plak qe kete stadiumin e beri ne 100 vjetorin e pavaresise! E qau! E beri! Kane te drejte kur thone qe ti nuk ke turp! Ju!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

 

Shqipëri-Francë/ Si reagoi Rama kur dëgjoi thirrjet “Rama ik”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi shkel masat anti-COVID, Braçe publikon videon

Zv.kryeministri Erion Braçe denoncon sërish shkeljen e aktit normativ nga kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila është shfaqur këtë të dielë pa maskë. Braçe...

Babai i blen arushin që kishte kërkuar kur ishte 6 vjeç, vajza shpërthen në lot

Besniku një baba krenar për vajzën e tij ka ardhur t’i bëjë një surprizë për ditëlindjen e saj. Ai ka treguar se Rajmonda ka...

Shqipëria në 24 orët e fundit/ 835 raste të reja, ulet numri i viktimave

Pas një rritje të frikshme të numrit të viktimave si pasojë e koronavirusit, Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e radhës njofton se kanë ndërruar...

Babai për vajzën: Në shtëpi e mbuloja me plastmas që mos e lagte shiu (VIDEO)

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka qenë një baba i cili ka rrëfyer historinë e jetës së tij...

Brataj: Jemi në skenarin 3. Nëse ezaurohen, do shtrohen në hotele e stadiume

Në një video të shpërndarë nga Rama, tregohet puna kolosale e mjekëve në këto ditë të vështira pandemie. Një fluks thirrjesh dhe me mijëra...