E mërkurë, 30 Shtator, 2020
23 C
Tirana

Mbështeti Elvana Gjatën/ Arilena Ara ‘zhduk’ nga Instagrami Alketa Vejsiun

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Pse konflikti Armeni-Azerbajxhan, mund t’i kushtojë Shqipërisë qindra miliona euro

Armenia dhe Azerbajxhani, po përplasen sërish mbi rajonin e kontestuar të Nagorno-Karabakut. Deri tani luftimet kanë shkaktuar dhjetëra të vrarë, dhe qindra të plagosur....

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Është finalizuar mbrëmjen e djeshme edicion i 58-të i Festivali të Këngës, ku fituese u shpall Arilena Ara.

Mirëpo fitorja e saj ka ngjallur jo pak polemika teksa një tjetër pretendente e madhe ishte edhe Elvana Gjata. Kjo e fundit u rendit e dyta, ndërsa vendi i tretë shkoi për 15-vjeçaren Sara Bajraktari.

Shumë nga personat që nuk ishin dakord me fitoren e Arilenës akuzuan moderatoren Alketa Vejsiu, e cila ishte edhe bashkëproducente këtë vit, se çmimin ja kishte ‘siguruar’ ajo Arilenës.

Nuk vonoi edhe reagimi i Alketës, e cila postoi në Instagram një foto të Elvana Gjatës. Krahas fotos Alketa uron Arilenën për fitoren dhe shpreh mirënjohjen e saj për Elvana Gjatën duke e cilësuar këngën e saj si ‘festën e Festivalit’.

View this post on Instagram

I uroj sukese Arilenes per fitoren! Sa me mbare per Shqiperine ne Eurovision! Por nuk mund te le pa falenderuar Elvana Gjaten! Ate qe u klikua ne 2 jave me shume se te gjithe, 3 milion e 500 mije here! Nuk mund ta mohoj qe kenga e saj ishte festa e ketij Festivali! Qe Elvana ishte lajmi i ketij edicioni, zeri dhe energjia e rinise qe vallezoi ne nje salle te ngurte, qe beri bashke Shqiperine, Kosoven dhe Diasporen! Garat shpallin fitues, por jo humbes; sepse hitet nuk vdesin kurre. Pas ketij Festivali qe e kam bere me shpirt, mund te them qe skam qene dhe sdo behem kurre pale me asnje juri, per asnje motiv! Besoj tek meritokracia dhe me vjen thellesisht keq qe ne platformen e ketij Festivali nuk munda dot ti jap ze, zerit te publikut! Me falni nese ju kam zhgenjyer! Kuptoj dhe respektoj ndjeshmerine tuaj! Mi kurseni akuzat ju lutem! Une nuk isha juria, dhe jurine se zgjodha une! Elvana Faleminderit! Ti erdhe ne kete Festival sepse besove tek vizioni i ketij Festivali per drejtesi dhe fitore me merite! Ti s’kishe nevoje per gare per te konfirmuar ate qe je, sepse ti thjesht Je! Dhe per me teper ti duhet te ndihesh e lumtur sot sepse te 3 anetaret e jurise se Eurovision te kane dhene 18 pike. Ato 2 piket e Shqiperise, jam pa fjale!

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

I uroj suksese Arilenës për fitoren! Sa më mbarë për Shqipërinë në Eurovision!
Por nuk mund të lë pa falenderuar Elvana Gjatën! Atë që u klikua në 2 javë më shumë se të gjithë, 3 milion e 500 mijë herë! Nuk mund ta mohoj që kënga e saj ishte festa e këtij Festivali! Që Elvana ishte lajmi i këtij edicioni, zëri dhe energjia e rinisë që vallëzoi në një sallë të ngurtë, që bëri bashkë Shqipërinë, Kosovën dhe Diasporën! Garat shpallin fitues, por jo humbës; sepse hitet nuk vdesin kurrë”, shkruan ajo.

Moderatorja sqaron se ajo nuk ka dorë në vendimin e marrë nga juria, teksa i kërkon edhe publikut falje. Ajo i drejtohet Elvanës se duhet të ndihet krenare, pasi 3 anëtarët e jurisë së Eurovision i kanë dhënë 18 pikë.

Pas këtij Festivali që e kam bërë me shpirt, mund të them që s’kam qenë dhe s’do bëhem kurrë pale me asnjë juri, për asnjë motiv!
Besoj tek meritokracia dhe më vjen thellësisht keq që në platformën e këtij Festivali nuk munda dot ti jap zë, zërit të publikut! Më falni nëse ju kam zhgënjyer! Kuptoj dhe respektoj ndjeshmërinë tuaj! Mi kurseni akuzat ju lutem! Unë nuk isha juria, dhe jurinë se zgjodha unë!
Elvana Faleminderit! Ti erdhe në këtë Festival sepse besove tek vizioni im! Ti s’kishe nevojë për garë për të konfirmuar atë që je, sepse ti thjesht Je! Dhe për më tepër ti duhet të ndihesh fituese sot sepse të 3 anëtarët e jurisë së Eurovision të kanë dhënë 18 pikë. Ato 2 pikët e Shqipërisë, jam pa fjalë”, shton ajo më tej.

Mirëpo si duket ky postim nuk është pritur mirë nga fituesja e këtij Festivali. Me një kërkim të thjeshtë në Instagram vërehet se Arilena nuk e ndjek më në këtë platformë Alketën.

Ndërsa nga ana tjetër, prezantuesja vijon ta ndjekë këngëtaren.

Gjatë ditës së sotme u bënë publike edhe votat e 5 anëtarëve të jurisë. Në këto fletë votimesh duket se 3 anëtarët e huaj kanë votuar maksimalisht Elvana Gjatën.

 

Por ajo që i ka prerë rrugën drejt fitores Elvanës ka qenë një anëtare nga Shqipëria, e cila e ka vlerësuar me vetëm 2 pikë këngën.

Kështu Arilena ka dalë në rezultatin final me 3 pikë më shumë se Elvana. Kjo e fundit pas ndarjes së çmimeve u mbyll në dhomë dhe bojkotoi post-partyn.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Kam reflektuar”, Kastro Zizo: Me lindjen e djalit lashë alkoolin

Kastro Zizo është bërë baba për herë të tretë, dhe ardhja në jetë e Dantes ishte një pikë kthese në jetën e tij. Shpesh...

Këngëtarja e famshme i jep fund martesës, s’do ta besoni për çfarë është paditur nga ish-vjehrri

Kelly Clarkson dhe partneri i saj Brandon Blackstock, i dhanë fund martesës në qershor të 2020-ës. Por drama në jetën e saj nuk përfundon...

Reforma në Drejtësi/ Soreca takon kryetaren e KED, Vitore Tusha

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, zhvilloi sot një takim me kryetaren në detyrë të KED dhe Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha. Soreca u shpreh...

Arti i vështirë i përkthimit, dita kur bëhen bashkë studiues, përkthyes dhe personalitete të njohura të kulturës

Sot, në kuadër të Ditës Botërore të Përkthimit, Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit organizuan simpoziumin me temë...

Moti për nesër me vranësira dhe reshje lokale shiu

Dita e enjte parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Përgjatë relieveve malore në Veri dhe në qendër të vendit, reshje shiu...