E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Mbështetësit e Berishës godasin Roland Bejkon

Pas përplasjeve në selinë blu, sekretari i PD-së Roland Bejko ka dhënë një prononcim të shkurtër për mediat, ku tha se sulmi është produkt i ish-kryeministrit. Ai u shty dhe u godit fizikisht nga militantë të Sali Berishës.

Për të, ky është produkt i Sali Berishës, dhe paaftësi e menaxhimit e gjithë elitës së PD-së. Teksa Roland Bejko ka tentuar të futet në seli, në mbledhjen e thirrur nga Lulzim Basha, ai është goditur nga disa protestues. Nga turma e madhe e njerëzve, Bejko nuk ka arritur të futet në seli dhe është larguar prej saj.

“Unë kam qenë njeriu që e kam mbështetur Berishën në 97,’ por ka një kohë që boll është boll. Erdha të futesha në seli.

Nuk e dija që kisha kaq shumë njerëz, u gjenda përballë këtij reagimi. Do i drejtohem vetëm Berishës të mbajë njerëzit nën kontroll!

Se këtë ma ka bërë vetëm turma e Enveristëve që më ka nxjerrë jashtë nga greva. E bëjnë për ata oligarkë të partisë që i kanë shtypur e i kanë mjelur këta. Njerëz që kanë dhënë shumë për PD.

Faj ka ai që i ka sjellë këtu. Jam befasuar kur pash që më qëlloi njeriu që kam mbajtur me bukë. Kjo që ndodh tani më ka ndodhur në shkurt të ‘91. Ishim duke organizuar grevën e studentëve kundër Enver Hoxhës. Kam qenë organizator.

Kur po bënim atë grevë, erdhën mbështetës të Hoxhës dhe na kanë shkelur me këmbë. Ka ardhur turma e enveristëve, na ka nxjerrë jashtë, kemi që në ‘90 që luftojmë me këtë njeri dhe sot marrim sharje. Ky është produkt i Sali Berishës dhe paaftësi e menaxhimit e gjithë elitës së PD, që e kanë lënë partinë në këtë situatë”, tha Bejko.

Lexo edhe :   Basha ia beson Shkodrën Alibeajt
Lexo edhe :   PD, e kthyer si “konvikt” pa kujdestar

Ndërkohë që sekretari i PD-së po jepte prononcimin për mediat, një prej militantëve të Berishës tentoi ta godiste me çadër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...