E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Masa të reja në Kosovë? Ministria njofton mbledhjen e bordit të ekspertëve

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, ka njoftuar me anë të rrjeteve sociale se është mbledhur Bordi Këshillëdhënës për pandeminë.

Të pranishmit kanë diskutuar lidhur me situatën epidemiologjike, dhe sfidat me të cilat po përballen në menaxhimin e pandemisë.

Ai dhe një herë tjerër nënvizon se respektimi i masave nga ana e qytetarëve, është rruga e duhur për të mposhtur virusin vdekjeprurës.

Zyrtari tregon se rekomandimet e bordit janë qenësore, të cilat dëshmojnë përkushtim, ekspertizë dhe besueshmëri.

Statusi

Gjatë takimit të sotëm me Bordin Këshillëdhënës diskutuam për situatën epidemiologjike dhe sfidat me të cilat po përballemi në menaxhimin e pandemisë.

Rekomandimet e Bordit janë qenësore, duke dëshmuar përkushtim, ekspertizë dhe besueshmëri.

Respektimi i masave nga ana e qytetarëve dhe mbikëqyrja rigoroze e zbatimit të masave, janë rruga e konfirmuar e suksesit kundër virusit.

Bashkë ia dalim!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...