E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

FOTO/Martohet me tenxheren, divorcohet pas 4 ditëve

Një burrë indonezian i quajtur Khoirul Anam, ka bërë bujë në mediat sociale duke u ‘martuar’ me tenxheren e tij të orizit. Khoirul Anam ndau një seri fotografish javën e kaluar, që e tregojnë atë të veshur me stoli të mrekullueshme të dasmës për ceremoninë. Tenxherja e orizit me ngjyrë të bardhë me të cilën ai u martua, ishte gjithashtu e zbukuruar.

Fotot që ai shpërndau në Facebook, i tregojnë ata të ulur krah për krah. Njëra nga fotografitë e tregon atë duke puthur tenxheren. Në një tjetër, pajisja vendoset pranë tij ndërsa ai nënshkruan letrat e tyre të martesës.

Në një mbishkrim të shkurtër që shoqëronte postimin, Anam tha se ai vendosi të martohej me tenxheren e tij të orizit pasi ishte “E drejtë, e bindur, e dashur dhe e mirë në gatim”.

Fotografitë ngjallën shumë argëtim në Facebook, duke mbledhur afro 10.000 ‘pëlqime’ dhe mbi 1200 komente.

Sado e çuditshme të duket, historia u bë më e famshme kur katër ditë më vonë, Anam ‘u divorcua’ nga pajisja e kuzhinës, duke cituar se mund të gatuante vetëm oriz. Burri indonezian njoftoi divorcin në Facebook.

Sigurisht, e gjithë dasma dhe divorci pasues nuk ishin asgjë më shumë se një marifet i mediave sociale për argëtim. Uebfaqet lokale të lajmeve raportojnë se Anam është një njeri i famshëm në Indonezi.

Burimi i lajmit: NDTV. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...