E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Maqedoni e Veriut/ Regjistrohen 165 raste të reja, ulet numri i viktimave

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të shifrave nga koronavirusi në 24 orët e fundit, në krahasim me një ditë më parë.

Sipas mediave vendase, ditën e sotme janë shënuar 7 viktima, në krahasim me 15 që u regjistruan dje. Kështu shkon në 328 numri total i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19, në Maqedoninë e Veriut.

Sa i përket rasteve të reja, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 165 raste, duke e çuar në 6,787 numrin total të rasteve të regjistruara me koronavirus në vendin fqinj.

Prej këtyre janë shëruar 2,876 persona, ndërsa 3,583 raste janë ende aktive me koronavirus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...