E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Manjani nxjerr prapaskenat, çfarë mund të ndodhë në PD

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, teksa analizon situatën brenda së djathtës, thotë se aty brenda ka ‘aktorë’ ku në kafene nuk lenë gjë pa thënë për kryetarin e tyre, por publikisht shprehin të kundërtën.

Po këta personazhe që nuk kanë guxim të thonë të vërtetën ballë për ballë, thurin lëvdata për ish-kryeministrin Berisha, se “Foltorja” e tij është gjigande.

Përmes “Foltores” së tij qytet më qytet, Berisha u kërkon ndjesë demokratëve se ka përgjegjësinë e tij që solli në PD, Lulzim Bashën.

Ish-kryeministri nuk e besonte kurrë që do të përjashtohej nga PD-ja, nga personi që e solli vetë dhe e vendosi po vetë në krye të partisë që themeloi. Manjani duket se është lodhur nga taktikat e dëshpëruara të demokratëve, që nuk kanë guxim të thonë të vërtetën.

Statusi

Janë disa kryetarokratë, që në kafene nuk lenë gjë pa thënë për kryetarin e tyre. Ata madje thonë se “nuk mbahet më ky humbës kryetar”. Vijojnë me tej “Berisha është burrë. Foltorja e tij është gjigande”…. Etj, etj, etj…

Mirëpo publikisht thonë krejt të kundërtën..!!

Jam i sigurtë se sapo të fillojë largimi i kryetarit që mbrojnë në publik, do jenë po këta që do flasin me gjuhen e sotme të kafenesë…

Hajt më!

Politikë hesapi…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...