E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Manifestimi në bulevard/ Gazment Bardhi dhe Sahit Dollapi i bashkohen Metës

Ka nisur manifestimi i thirrur nga presidenti Ilir Meta në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, manifestimin kundër atij që e konsideron një ‘grusht shteti’ të Rilindjes.

Manifestimit të presidenti Meta i janë bashkuar dhe të rinjtë e të rejat e PD, nën drejtimin e Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së Gazment Bardhi dhe Sekretarit Organizativ, Sahit Dollapi.

Me argumentin se do të mbrojë Kushtetutën dhe kapjen e shtetit, Meta i ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin në tubim.

Disa javë më parë, Kuvendi kaloi ligjin që i heq ekskluzivitetin e betimit tek presidenti për anëtarin e zgjedhur të Gjykatës Kushtetuese, duke provokuar një seri akuzash nga ana e presidentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...