E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja e maskës është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit.

Ajo ka shpërndarë një citim të mjekut të njohur infeksionist Tritan Kalo, i cili thotë:

“Maska! Ka një masë të vlefshme për të ruajtur veten dhe të tjerët, maska”.

Kujtojmë se javët e fundit është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave në vend si pasojë e COVID-19.

🔴#COVID19😷 Vendose maskën🙏🏼 Është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit! #RuajVeten #RuajTëTjerët#RespektoniRregullat

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Samedi 4 juillet 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...