E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Makina tërhoqi zvarrë 40-vjeçarin, shoferi tentoi të largohej

Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti që ndodhi mbrëmjen e djeshme në aksin Kuçovë-Urë Vajgurore, në vendin e quajtur “Meteor”, ku për pasojë humbi jetën një 40-vjeçar. Viktima është A. Domi, i cili u përplas dhe u tërhoq zvarrë nga mjeti tip “Benz” që drejtohej nga R. Dautaj.

Pas aksidentit të rëndë, drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja, por është kapur pak minuta më vonë, rreth 8 km larg vendngjarjes, në afërsi të fshatit Moravë. 32-vjeçari e kishte lënë në rrugë mjetin, për shkak të dëmtimit që kishte pësuar pas aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 20.00 në aksin rrugor Ura Vajgurore – Kuçovë, në vendin e quajtur “Meteor”, shtetasi R.D., duke drejtuar mjetin e tij tip Benz, ka goditur me pasojë vdekjen shtetasin A.D, 40 vjeç banues ne fshatin Tapi, Kuçovë. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e policisë për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...