Auto & Moto

Makina që s’do të ketë kurrë kopje, Ferrari publikon modelin e ri (Video)


               Publikuar në : 21:07 - 26/03/19 Enno

Ferrari, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka zbuluar sot modelin e saj të ri, P80/C, një makinë kryesisht për pista garash. Një ekzemplar unik, i porositur dhe ndërtuar posaçërisht për një klient nga Hong Kongu, emri i të cilit nuk bëhet me dije.

Për të projektuar dhe ndërtuar këtë makinë janë dashur 4 vite, ku modeli bazë ka qenë 488GT3. Makina e re me dy sedilje, është tepër moderne e frymëzuar edhe nga modeli Dino 206 si dhe është e përshtatshme edhe për rrugën.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT