E enjte, 14 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Luiza Gega fiton medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore

Atletja shqiptare, Luiza Gega ka arritur një tjetër triumf ndërkombëtar, këtë herë në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore në Wuhan të Kinës.

Luiza arriti të rrëmbente vendin e tretë në garën 3000m me pengesë, ndërsa në vendin e dytë u rendit sllovenia Mismas Marusa. Triumfuesja e kësaj gare ishte përfaqësuesja e Katarit, Yavi Winfred.

Ekipi i Forcave të Armatosura u nis për në Kinë 7 ditë më parë dhe Flamuri kombëtar iu dorëzua nëntetares së Policisë Ushtarake, atletes kampione kombëtare Luiza Gega, por përveç atletikës, 9 efektivë të FA garuan edhe në mundje e xhudo.

Lojërat Ushtarake Botërore 2019 nisën ditën e mërkurë, me 100 pishtarë që rrugëtuan përmes East Lake Greenway.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova reagon ndaj deklaratës së Josep Borrell

Kosova reagon pas deklaratës së kreut të diplomacisë evropiane, Josep Borrell, i cili ndër të tjera, aksionin e policisë kundër kontrabandës në veri të Kosovës...

Moti për nesër/Reshje shiu në formë shtrëngatash dhe ulje temperaturash

Edhe për ditën e premte, vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet fillimisht (orët...

Një paketë alternative për përballimin e krizës së energjisë

Nga: Arben Malaj Përballë kësaj krize Rama theksoi se “plani ynë i kundërveprimit ndaj krizës energjetike ka tri pika: 1- Garantimin e furnizimit të pandërprerë;...

Banori i “Big Brother Vip” plas “bombën”: “Për’puthen” është me skenar

Arditi, një nga personazhet e "Big Brother Vip", ka bërë një deklaratë të fortë për emisionin “Për’puthen”. Ai ka thënë se ky format krijohet...

Paloma në rolin e “fallxhores”, ja çfarë parashikon për Ilirin (VIDEO)

Paloma brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” ka bërë edhe rolin e fallxhores. Ajo së bashku me Ilirin, u dënuan për shkak të disa...