E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

Luiza Gega

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

Lojërat Olimpike/Luiza Gega kualifikohet në finale

Luiza Gega ka arritur të shkëlqejë në garimin e saj në 3000 metra me pengesa në Lojërat Olimpike, teksa u rendit e pesta në...

“Një sportiste e përmasave botërore”, Meta dekoron atleten Luiza Gega

Presidenti Ilir Meta vlerëson me titullin “Mjeshtër i Madh”, atleten e njohur Luiza Gega. Përmes një postimi në Facebook, Meta shprehet se Gega është një...

Luiza Gega fiton medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore

Atletja shqiptare, Luiza Gega ka arritur një tjetër triumf ndërkombëtar, këtë herë në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore në Wuhan të Kinës. Luiza arriti të rrëmbente...

Paraqitje spektakolare në Katar, Luiza Gega bëhet atletja e parë shqiptare që…

Luiza Gega ka dhuruar së fundmi një tjetër paraqitje spektakolare në arenën ndërkombëtare. Në Kampionatin Botëror të Atletikës që po mbahet në Doha të Katarit,...

Atletja Luiza Gega triumfon në Turqi, ʽrrëmbenʼ medaljen e artë

Atletja shqiptare Luiza Gega është shpallur kampione në garën e 3 mijë metrave në garën e zhvilluar në Stamboll. Vlen të theksohet se gara...

Luiza Gega thyen rekordin kombëtar, por del e 5-ta në Oslo

Luiza Gega ka thyer sërish rekordin kombëtar në 3.000 metra me pengesa. Atletja shqiptare, në një veprimtari në Oslo ka regjistruar kohën prej 9...

Luiza Gega mori pjesë në Superligën turke, rrezikon përjashtimin nga ushtria

Luiza Gega respekton parashikimet edhe në garimin e dytë të Superligës turke si sportiste e Fenerbahçes. Pas titullit kampion që i dhuroi një ditë...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...