E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

“LSI po mban peng Gjoshën në bisedimet me PD”, flet ish-ministrja

“LSI nuk ka asnjë përçarje”, kështu deklaron ish-deputetja e kësaj force politike, Klajda Gjosha e cila i referohet faktit që në Kuvend shumica e deputetëve të rinj janë nga LSI.

Në një intervistë për Gazetën Shqiptare, Gjosha tha se në fakt ky është një çlirim i LSI-së nga persona që e kanë dashur atë vetëm për interesa personale.

“LSI nuk ka asnjë përçarje, përkundrazi ka një çlirim nga të gjithë ata që kanë dashur atë vetëm për interesa. Të gjithë deputetët kanë të drejtë të marrin vendimin për zgjedhjet e tyre personale. Ata duhet të mbajnë vetë edhe  përgjegjësitë përpara opinionit publik. Vendimi i partive për djegien e mandateve është vendim politik dhe asnjë zgjedhje personale nuk e cenon atë.”

Ish-deputetja është pyetur edhe për faktin se ajo është emri që LSI po mban ‘peng’ në bisedimet me PD për sfidantin e Erion Veliajt, post për të cilin thotë se nuk ka qenë asnjëherë një ambicie për të.

“Nuk ka qenë kurrë ambicia ime dhe nuk kam pasur asnjëherë diskutim të tillë. Në këtë situatë qe ndodhet vendi besoj se kemi çështje shumë më të rëndësishme për të diskutuar. Sot diskutohet për ekzistencën e një kombi, për ruajtjen e identitetit kombëtar, për vlerat e humbura të demokracisë e për Shqipërinë e së ardhmes. Tema e emrave dhe individëve do të ishte luks në këto momente”, tha Gjosha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...