Aktualitet

Lobimi rus/ Gjykata pushon çështjen ndaj Bashës dhe zyrtarëve të PD-së


               Publikuar në : 16:48 - 13/01/20 M S

Gjykaka e Tiranës ka marrë vendimin për dosjen hetimore të kryedemokratit Basha, lidhur me kontratat e lobimit në SHBA. Mësohet se Gjykata ka vendosur që të pushojë çështjen e lobimit rus.

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ish-sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani dhe financieri i Partisë Demokratike Ilir Dervishi, akuzohen për falsifikim të vulave dhe stampave, ndërsa është pushuar hetimi për pastrim të produkteve të veprës penale.

Objekti i akuzës, sipas prokurorisë bën fjalë për transferimin e pagesës prej 650 mijë dollarë nga Partia Demokratike me qëllim lobimin në SHBA.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT