E hënë, 13 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Pushimi i çështjes për lobimin rus/ Ristani: U vendos drejtësi

Më të lexuarat

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe dy zyrtarët e tjerë të PD. Në një prononcim për mediat pas seancës, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani tha se e gjithë çështja ishte e montuar politikisht. Ai shtoi më tej se Prokuroria është bërë një institucion i çorganizuar. Sipas tij, është kuptuar tashmë se sado që të ndikojë politika në organet e drejtësisë, drejtësia do të triumfojnë në fund.

“Gjykata ka pushuar çështjen, pasi fakti nuk ekziston. Por është shumë interesante për të kuptuar se si veprojnë institucionet kur janë të frustruara nga politika. Prokuroria është bërë një institucion i çorganizuar.

U kuptua që ishte një çështje politike, por gjithmonë edhe pse ka presione, sërish ka sërish njerëz që zbatojnë ligjin”, u shpreh Ristani.

Lobimi rus/ Gjykata pushon çështjen ndaj Bashës dhe zyrtarëve të PD-së

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...

Kush është shqiptari që refuzoi dy herë postin e mbretit të Shqipërisë

Nga: Hasan Bello Kush ishte Xhelal Pashe Bushati? Njeriu qe dy here refuzoi fronin e Shqipërisë. Pinjolli i fundit i dinastisë shkodrane. Dhenderri i sulltan...

Jonida nxjerr foton e embël me Romeon: Dua gjithçka që kam (FOTO)

U bë një kohë e gjatë që përflitet romanca e Jonida Maliqit me Romeo Veshaj. Tashmë ata nuk e fshehin më dashurinë, madje edhe...

Jeta dhe ne – Përsiatje

Nga: Gjin Progni Tri janë hyjnitë e kësaj bote njerëzore: lindja, martesa dhe vdekja. Nëse e përjashton njërën prej tyre, ne dalim jashtë të vërtetës së...