E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Letra/ Albin Kurti refuzon për të dytën herë Hashim Thaçin

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka bërë me dije se nuk mund të takohet as këtë herë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Kurti i ka dërguar një letër presidentit Thaçi duke e falenderuar për të dyja ftesat, teksa e njofton se ndodhet jashtë vendit.

Lideri i LVV-së e ka shpërndarë letrën edhe në faqen e partisë së tij në Facebook. Përmes kësaj letre ai kritikon Thaçin se të dyja ftesat e tij ia kishte dërguar më parë portaleve sesa atij.

“I nderuar President i Republikës së Kosovës. Ju faleminderit për dy ftesat që të takohemi sot, ftesa që këto fillimisht publikohen nëpër portale dhe më pas mbërrinin në zyrën tonë. Sot isha jashtë vendit. Nuk mund të vij as sonte. Për t’u konsultuar për caktimin e mandatarit për formimin e Qeverisë, takohemi gjatë ditëve në vijim. Ndërkohë po i shqyrtoj këto nenet që i kemi përmendur në dy letrat tuaja”, shkruhet në letrën e dërguar.

Thaçi e ka ftuar sot dy herë kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të caktuar mandatarin për formimin e Qeverisë. Takimi ishte paraparë të mbahej në orën 13:30 në kabinetin e Presidentit të Kosovës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Raporti i OSBE-ODIHR në çarkun e ndërkombëtarëve të Tiranës

Nga Andi Bushati Raporti përfundimtar i OSBE- ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, i cili u publikua për arsye të paqarta me shumë orë vonesë...

Aksion si në filma/”Policia, hape derën”, shënjestra u ikën nga “duart”

Një makinë e cila u shpëton policëve, dhe një gazetar që e shtrijnë në tokë vetëm sepse filmoi operacionin. Ka qënë kjo skena që...

Nostalgji futbolli/ Henry flet për Messin: “Nuk di nëse Ronaldo do e bënte…”

Thierry Henry në një intervistë me Rio Ferdinand: "Nuk e di nëse e keni parë ndonjëherë Ronaldon të bëjë atë që dot'ju them për Messin...

Studimi/ Muzika i ndihmoi njerëzit të përballonin pandeminë

Dpa/ Një studim me më shumë se 5,000 njerëz të karantinuar në tre kontinente tregoi se më shumë se gjysma prej nesh përdori muzikë...

Po filmonte aksionin e policisë/ Gazetari: Më shtrinë barkas…

Një situatë e sikletshme i ka ndodhur gazetarit të “News24” Ergys Gjençaj, i cili është shoqëruar nga policia, pasi filmoi një aksion të uniformave...